Najlepsze zabawy na urodziny dla dzieci

W życiu dziecka nie ma niczego ważniejszego od jego urodzin i niczego gorszego od nudy na tych urodzinach. Właśnie dlatego, jako rodzice, powinniśmy zadbać o odpowiednie zorganizowanie tego czasu. W tym celu dobrze jest zapoznać się z najlepszymi zabawami urodzinowymi ostatnich lat.

Pierwszą propozycją, będącą na czasie właściwie zawsze, jest malowanie twarzy – chłopcy stylizujący się na ulubione postacie z bajek (Spider-man, Robin itd.), a dziewczyny na księżniczki – to prawdziwa frajda! Zawsze świetnie sprawdzają się też kalambury i różne zgadywanki, zwłaszcza dotyczące świata, w którym nasze pociechy przebywają, czyli, jak wyżej, świata bajkowego.

Aby jednak zabawy na urodziny dla dzieci nie angażowały wyłącznie intelektu, warto również zorganizować tańce. Oczywiście dzieci znudzą się przy tańcach tradycyjnych, ale już tzw. “muzyka stop”, czyli zabawa polegająca na nagłym wyłączeniu muzyki i zatrzymaniu się w ruchu wszystkich na sali, będzie zabawą idealną. Możliwości jest o wiele więcej – najważniejsze jednak, aby dostosować je do wieku solenizanta i jego gości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *